Kuulivest (Kaitsevest) ja selle kaitsetasemed – Iga tase kaitseb kandjat tasemele ette määratud (ja eelmiste tasemete) ohtude eest . Seega kaitseb Kõrgem tase samade ohtude eest, mis on madalamate kaitseklasside puhul juba mainitud. Väga tähtis on kaitseklasside mõistmisel saada aru nende eesmärgist. Näiteks USA NIJ kaitseklass IV ei ole ilmtingimata parem Kui NIJ III või III+.
IV Tase on mõeldud kaitsma kandjat ühe terast läbistava kuuli eest (.30cal), kuigi see peab vastu ka ka tavalisele 7.62 kuulile, siis tase III ja III+ on sertifitseeritud vastu pidama mitmetele 7.62 laskudele. Sellest tulenevalt peab kandja teadma, mis lahingusse minnakse. Avatud maastikul, kus on tegu snaipritega, on IV tase asendamatu kaaslane, kuid linnalahingus peaks kaitsevest pidama vastu korduvatele automaadi laskudele, milleks on vajalik III või III+ kaitse.
Et aru saada ballistiliste paneelide kaitseomadustest tuleb esmalt üle vaadata standardid;
Kaitsetasemete vastavust kontrollitakse standardi (kontrollmeetodi järgi):
+ NIJ Standard–0101.06 (USA)
+ VPAM 2006 (EU) – https://www.eqqus.ee/vpam/
+ Technische Richtlinie – TR (DE) – https://www.eqqus.ee/tr-standard-saksamaa/
+ HOSDB 2007 (UK) – https://www.eqqus.ee/hosdb/
+ PN-V-87000:1999 (PL)
+ GOST R 50744-95 (RU)
Laialt levinud USA NIJ standardiseeritud paneelid ei ole paremad kui Poola, UK, Saksamaa või EU sertifitseeritud. Erinevused tulenevad pigem kaitsevajadustest konreetsetele sõjavägedele/politseinikele. Kui võrrelda täiteks kõige kaitsvamat USA standardite järgi (Eesti tsiviilkäibes) lubatud kaitsepaneele IIIA, siis analoogne Saksamaa standardite järgi kontrollitud SK1 on sellest parem (SK1 tase on võrreldes teiste riikide meetoditega kõige vastupidavam lubatud kaitse)
Kuulikindlad Vestid Soomest – SIOEN BALLISTICS – https://www.eqqus.ee/tootekategooria/ballistiline-kaitse/sioen-ballistics/
Kuulikindlad Vestid Ameerikast – POINT BLANK BODY ARMOR – https://www.eqqus.ee/tootekategooria/ballistiline-kaitse/point-blank/
Ballistilised Kiivrid Ameerikast – GALVION – https://www.eqqus.ee/tootekategooria/ballistiline-kaitse/galvion/
Ballistiline paneel: Soomuspaneeli kaitsekomponent, mis koosneb peamiselt ballistikale vastupidavatest materjalidest. Ballistiline paneel on tavaliselt suletud kinnisesse paneelikattesse, mida peetakse ballistilise paneeli üheks osaks.
Kuulivest: Isikukaitsevarustus, mis pakub kaitset konkreetsete ballistiliste ohtude eest selle kaitsealas. Standardis kasutatav kuulivesti termin viitab osale, mis katab peamiselt ülakeha.
Full Metal Jacketed Bullet (FMJ): kuul, mis koosneb täielikult kaetud tinasüdamikst, välja arvatud põhi, mis on vasesulamist (ligikaudu 90% vaske ja 10% tsinki)
Jacketed Hollow Point Bullet (JHP): kuul, mis koosneb tinasüdamikust, millel on õõnes õõnsus või auk kuuli ninas ja on täielikult kaetud (välja arvatud õõnes ots) vasesulamiga (ligikaudu 90 % vaske ja 10 % tsinki).
Jacketed Soft Point Bullet (JSP): tinast kuul, mis on täielikult kaetud, välja arvatud ninaosa, vasesulamist (ligikaudu 90% vaske ja 10% tsinki) ümbrisega. See kuul on tuntud ka kui Semi Jacketed Soft Point (SJSP).
Round Nose Bullet (RN): nüri või ümara ninaga kuul. Kuuli esiosaks on üldiselt tömp või ümar nina või ots, millel väike tasane pind. Selle standardi jaoks loetakse seda ümara ninaga kuuliks.