Baltic Armaments Ascention Logo

Dillon Aero

Kategooriad: , Silt:

1960. aastate keskel kavandas ja tootis General Electric GE Miniguni. See oli suuremate tüüpide tuletis, mida ettevõte tootis hävituslennukite jaoks. Minigun nägi teenistust kogu Vietnami sõja vältel ja veel mõned aastad pärast seda. Need, kes relva tundsid, teadsid, kui laastav see oli. Armee kasutas neid UH1 Hueys, AH-6, AH-1 Cobras ja isegi pani Minigunid veoautodesse konvoide kaitseks. Merevägi kasutas jõe patrullpaatidel ja laevadel Minigunsi. Õhujõududel olid A-37 Dragonfly-reaktiivlennukite ninasse minipüssid ja nad paigaldasid AC-47-tüüpi veoautodele Puff isegi kolm külglaskurit. Sõja lõppedes tootmine aga lakkas. Sel ajal M134’C ’sõdis aastakümneid, elades ära eelmise sõja ajal kogunenud varuosade varudest. Lõpuks hakkasid varuosad otsa saama. Otsiti uusi osade allikaid. Need lepingud sõlmisid peamiselt odavate pakkujatega, kellel puudus arusaam relva tegelikust toimimisest, ning toodeti küsitava kvaliteediga osi. 1980. aastateks olid varuosad kas ära kasutatud või halbade osadega segunenud. Paljud üksused otsustasid seetõttu relvad ära anda teiste vähem temperamentsete ja kahjuks vähem tõhusate relvade jaoks.

Kes nad on?

Dillon Aero on rohkem kui 30 riigis juurutanud enam kui 6000 relvasüsteemi. Alates sellest kui Dillon M134D ja M134D-H 2003. aastal USA ja liitlaste relvajõudude standardmudeliteks said, on ettevõte väsimatult tegelenud süsteemi ja paigalduse kõigi aspektide täiustamisega. Meie insenerid on M134D süsteemi edukalt integreerinud 18 erineva tiivikõhusõiduki platvormiga, mis kokku tähendab rohkem kui 400 plaanerit, toonud süsteemi maismaasõidukite ja kaugjuhitavate relvasüsteemide juurde, samuti arendanud välja laevastike enesekaitse süsteemi, mida kasutatakse nii suurte mereväelaevade kui väikeste paatide puhul.

 

Kohandatud Maismaa-, Mere- ja Õhuvägedele

Maismaal kasutatakse kuulipildujat M134D praegu kõikjal konvoide saatmisel, piirivalves ning tähtsate isikute turvamisel. USA mereväes kasutatakse kuulipildujaid võõrastel süvavetel ja kaldalähedastel vetel liikuvate laevastike kaitsel, ka tuletoe relvadena erioperatsioonide laevadel. M134D-d kasutatakse peamiselt helikopteritel ning seda saab nüüd kohandada kõigile militaar- ja tsiviilhelikopteritele. Modulaarse süsteemina on seda hõlpsasti võimalik paigaldada igasugusele olemasolevale platvormile ning see toimib ühtviisi tõhusalt nii fikseeritud otsetule asendis kui ka käsijuhtimisel. Tänu oma kompaktsele suurusele tagab see kerge relv tõhusa soorituse kus ja millal iganes vaja.

Alates 2000. aastast on Dilloni tootevalik laienenud ning sellesse kuulub nüüd ka mahukas söötursüsteem kuulipildujale M134D, samuti mudelitele M240, M60, PKM ning 0,50-kaliibrilisele raskekuulipildujale ja MK19 granaadiheitjale; lai valik relvakinnitusi helikopteritele, vee- ning maismaasõidukitele ja kõikehõlmav ohutus- ja tugiseadmete seeria kuulipildujale Minigun.