Baltic Armaments Ascention Logo

Ballistilised vestid

“Plaadikandja” viitab tavaliselt vestile või kandekonstruktsioonile, mis on mõeldud kandma kuulikindlaid plaate. Need plaadid võivad olla valmistatud erinevatest materjalidest – keraamilised, polüetüleenist või metallist, ja need on mõeldud löögijõu hajutamiseks ja keha kaitsmiseks laskemoona eest. Ballistilised vestid võivad erineda kujunduse ja omaduste poolest. On võimalik, et plaadikandja on mõeldud vastu võtma ainult SA (StandAlone) plaate. Sellisel juhul ei ole võimalik neile vajadusel lisada pehmeid paneele (mõned ballistilised paneelid vajavad lisaks ka pehmeid paneele, et õigesti toimida).

“Kuulikindel vest” viitab vestile, mis on loodud kuulide või fragmentide vastu kaitseks. Need vestid võivad olla valmistatud mitmesugustest materjalidest, nagu kevlar, aramiidkiud või nende kombinatsioonid. Need on üldjoones mõeldud kandma keha lähedal ja vastu. Erinevad firmad kujundavad oma veste erinevalt, seega peaks kuulivestidega enne kindlasti tutvuma.

Mõistet “kuulidele vastupidavad vestid e. kuulikindlad vestid” peaks üldjoones asendama sõnaga ballistilised vestid, rõhutades nende võimet vastu pidada kuulidele. Siiski on oluline aru saada, et ükski ballistiline vest ei suuda pakkuda täielikku kaitset igat tüüpi laskemoona vastu. Kõige sobivam kaitsevahend sõltub kasutaja konkreetsetest vajadustest ja olukorrast. Sõjaline kaitsevarustus hõlmab mitmeid erinevaid taktikalisi ja võitluskaitseveste, sealhulgas vestid koos plaadikandjatega ja taktikalised modulaarsed vestid, mis on disainitud vastama sõjaväe erinevatele nõudmistele ja keskkondadele.

Kergekaalulised kuulivestid, taktikalised kandmisvestid ja modulaarsed taktikalised vestid on olulised täiendused üleüldisele ballistilisele kaitsevarustusele. Seeläbi saab kasutajatele pakkuda mitmekülgset ja kohandatavat kaitset vastavalt nende vajadustele.