Baltic Armaments Ascention Logo

Marlow Ropes

Marlow Ropes Ltd on Briti eraomanduses spetsialiseeritud sünteetilisest kiust köite ja sõlmede tootja. Tehas Hailshamis, Ida-Sussexis, saab uhkeldada trosside/nööride valmistamise võimeka ja tehnoloogiaga. 

Marlow Ropes on uhked oma pärandi üle – mitte ainult kui kogu maailmas kvaliteedi, toimivuse ja innovatsiooni poolest tunnustatud kaubamärk, vaid kui ettevõte, mis on seotud kohaliku kogukonnaga üle 200 aasta. Spetsialiseerunud ollakse eksootiliste sünteetiliste kiudude nagu Vectran, Zylon, Technora, Nomex ja Twaron kasutamisele ning on ettevõtte DSM Dyneema põhipartner, kes on kujundanud Dyneema SK99, SK78, SK75, SK38, DM20 ja XBO spetsiaalseid liine.

Aramiidid

Üheks esimeseks köitetööstuses kasutatavaks kõrgjõudlusega materjaliks olid aramiidid nagu Kevlar, Technora ja Twaron. Aramiid või polü- (para-fenüleentereftalamiid) on madala venivusega, kõrge tugevusega kiud, millel on hea vastupidavus roomamisele ja kõrgetele temperatuuridele. Kuid selle UV- ja kulumiskindlus on kehv, see tähendab, et aramiiditross on kõige paremini kaetud mõne muu materjaliga, näiteks polüester. Aramiididel on halb vastupidavus sõlmedele ja paindumisele, mis nõuab näiteks rihmaratastel suuri kettaid.

Aramiidide perekonnas leidub ka meta-aramiide ​​(polü- (metafenüleenisoftalamiid)) nagu Nomex ja Tejinconex. Need on meta-seotud aramiidid ning neil on suurepärane vastupidavus leegile ja kuumusele, kuid nad pole nii tugevad kui para-seotud aramiididel.

HMPE

Järgmine “eksootiline” materjal, mis turule jõudis, oli kõrgmodulaarne polüetüleen nt. Düneem ja spektrid. Nagu aramiidid, on ka see madala venivusega suure tugevusega kiud, kuid HMPE trossid on kergemad kui aramiidid (HMPE suhteline tihedus 0,97) ja väikeste D: d suhtarvude kasutamisel ei kannata see sama tugevuskadu. Lisateabe saamiseks lugege Dyneema kohta

Vectran

Vectran või aromaatne vedelkristallpolüester on veel üks suure tugevusega kuid madala venivusega materjal. Vectranil on väga madal libisemine ja omab kõrgemat vastupidavust kui Aramid. Ühtlasi see on ka väga vastupidav kuumusele.

PBO

PBO-d või polü (p-fenüleen-2,6-bensobisoksasooli) turustatakse kaubanime Zylon nime all. See materjal on turul suhteliselt uus. PBO on hetkel üks tugevamaid trossi valmistamiseks kättesaadavaid materjale; PBO’l on väga väike venivus ja erakordne vastupidavus kõrgetele temperatuuridele. Kuid nagu aramiidid, tuleb ka seda kiudu kaitsta UV-kiirguse ja hõõrdumise eest.

Polüester

Sellel sünteetilisel materjalil on suurepärane vastupidavus UV-kiirgusele ja hõõrdumisele. Ka vesi ei mõjuta polüestrit. See omaduste kombinatsioon tähendab, et polüester on materjal, mida kasutatakse nii kaitsekatete punutistes kui ka puhtast polüestrist köites. Polüesteri tihedus on 1,38, sulamistemperatuur 260 ° C ja purunemata pikenemine umbes 12%.

Nailon

Tuntud ka kui polüamiid, on see materjal kuivana veidi tugevam kui polüester, kuid märjaks saades nõrgeneb see kuni 10%. Nailonil on hea UV- ja kulumiskindlus. Nailoni peamine eelis teiste materjalide ees on selle purunemiskindlus 30%, mistõttu nailon on ideaalne kasutuses, kus on nõutav energia neeldumine. Nailoni suhteline tihedus on 1,14 ja sulamistemperatuur 220 ° C.

Polüpropüleen

Polüpropüleen on väga kerge materjal tihedusega 0,91, see tähendab, et selles materjalis olev köis ujub. Polüpropüleenil on mõõdukas vastupidavus UV-kiirgusele ja hõõrdumisele. Murdepunkt on sarnane polüestriga, kuid tugevus pole nii kõrge. Polüpropüleenil on suhteliselt madal sulamistemperatuur temperatuuril 170 ° C. Polüpropüleenil on hea vastupidavus laidaldasele kemikaali nimekirjale.

Polüetüleen

Sellel materjalil on polüpropüleeniga sarnased omadused, kuid veidi parem UV-kindlus. Suhteline tihedus on 0,97 ja sulamistemperatuur umbes 165 ° C.

PEEK

PEEK (polüeetereeteretoon) on polüetoonide polümeeride perekonna liige, mis pakub erakordset termilist ja mõõtmetelist stabiilsust. Zyex PEEK kiudude tegelik väärtus seisneb selles, et need annavad pikema eluea äärmuslikel temperatuuridel, aurul või keemilisel kokkupuutel mitmesugustes abrasiivsetes tingimustes.