Baltic Armaments Ascention Logo

Sõjaline Optika

Sõjaline optika sektsioonist leiad punatäpp sihikud, binoklid, öövaatlusseadmed (ÖVS/NVD) ning kaamerad, mille tootjate ühiseks jooneks on karm toodete testimine ja hoolimine oma klientidest. Usume töökindlatesse vahenditesse, mis ei vea kasutajaid kriitilisel hetkel alt. Eelkõige on sihtgrupiks kaitseväe ja politsei ridades töötavad lõppkasutajad, kes vajavad paremat vastupidavust ja suuremat jõudlust. Sama moodi saab ka tavakasutaja neid hüvesid nautida. Maailma kõige tuntumate brändide hulka kuuluvad Aimpoint, Steiner ja L3Harris.

Põhilised näitajad, mida sõjalise optika valimisel peaks tähele panema, on:

  • Suurendus
  • Läätse kvaliteet
  • Vaatenurga laius
  • Vastupidavus

Taktikaline optika ja sõjaline vaatlusoptika on kriitilise tähtsusega optilised instrumendid sõjaväele ja politseile. Sõjaväe optilised instrumendid peavad olema usaldusväärsed ja vastupidavad, et taluda karmides tingimustes kasutamist. Kaugeltnägemise seadmed, nagu binoklid ja taktikalised kaugusmõõturid, mängivad olulist rolli sihtmärkide tuvastamisel.

Lisaks sellele võivad sõjaväe ja politsei sõjaline optika ning muud optilised instrumendid olla kasulikud ka tsiviilkasutajatele, nagu jahimehed ja sportlaskurid, kes hindavad suuremat täpsust ja vastupidavust – Ei pea alati muretsema, kui relv optikaga maha kukub või mõne tugevama löögi saab.

Palume meeles pidada, et mõni toode vajab Eestis kasutamiseks lõppkasutaja sertifikaati ja välisriigi nõusolekut. See väide kehtib eelkõige süsteemide kohta, mis on mõeldud rangelt sõjaväeliste või riigikaitse ülesannete täitmiseks.

Vali soovitud märksõna ja seejärel bränd, mis viib teid tootja esmase informatsiooni juurde. Lisainformatsiooni saamiseks soovitame kindlasti külastada ka tootjate originaalseid kodulehti (link olemas tootja tutvustuses), et tutvuda süvitsi! Alternatiivina saatke e-kiri kontaktivormi kaudu otse meile.