Baltic Armaments Ascention Logo

Vaatlussüsteemid

Soojuspildikaamerad

Termokaamerad on ”kaamerast” erinevad. Kuigi kutume neid nii, siis tegelikkuses on see vaatlussüsteem pigem andurid. Et lihtsamalt mõista, kuidas need töötavad, peaks tavalise videokaamera põhimõtte kõrvale jätma. FLIR teeb pilte kuumusest, mitte nähtavast valgusest. Soojus (nimetatakse ka infrapuna- või soojusenergiaks) ja valgus on mõlemad elektromagnetilise spektri osad, kuid kaamera, mis suudab tuvastada nähtavat valgust, ei näe soojusenergiat ja vastupidi

Öise nägemise seadmed (ÖVS/NVD/NVG)

Need ”rohelised kaadrid”, mida me filmides ja televiisoris näeme, pärinevad öövaatlusseadmest (NVG) või muudest seadmetest, mis kasutavad sama tehnoloogiat. NVG-d võtavad sisse väikeses koguses nähtavat valgust, võimendavad seda oluliselt ja kuvavad selle kasutajale edasi. NVG-tehnoloogiaga valmistatud kaameratel on tegelikkuses samad piirangud kui palja silmaga: kui nähtavat valgust pole piisavalt, ei saa nendega hästi vaadelda (kuid on võimalik kasutada Infrapuna valgust, mille NVD üles korjab)

Fusion tehnoloogia

Fusion ühendab endas mõlemad eelpool mainitud viisid vaatlemiseks digitaalselt. Siinkohal on väga tähtsal kohal arendustöö mille läbi need omavahel liidetakse – Kiirus, teravus, energiasäästlikkus jne.