Baltic Armaments Ascention Logo

Punatäpp sihikud

Erinevalt raudsihikutest, mille puhul laskur peab oma silma, tagumise sihiku ja esisihiku täpselt joondama, võimaldavad punatäpp-sihikud kasutajal vaadata läbi sihiku erinevatest asenditest. Seda tüüpi sihikud lihtsustavad sihtimist ning ei piira perifeerset nägemist, mis on eriti kasulik lähitulevahetuses ja taktikalistes olukordades. Punatäpp-sihikud hiilgavad eelkõige lähi- ja keskmaa laskmisel.

Parallaksi vabad sihikud võimaldavad hoida laskmise ajal mõlemad silmad lahti, mis annab eelise kõrvalise ohu ära tundmisel. Punatäpp-sihikuid (red dot sights) peetakse kiirelt sihikule võtvateks ja üldiselt kergelt kasutatavateks tulirelvade sihikuteks. Neid kasutatakse tsiviilotstarbelises sihtmärgi laskmises, jahil ning politsei- ja sõjaväeteenistuses.

Sõjalised ja taktikalised punatäpp-sihikud on loodud vastupidavust ja usaldusväärsust silmas pidades, et nad toimiksid rasketes tingimustes. Punatäpp-optika on mitmekülgne ja sobib erinevatele relvadele, sealhulgas püssidele, püstolitele ja isegi snaiperrelvadele. Kompaktsed punatäpid on ideaalne valik neile, kes otsivad kergemat ja vähem ruumi võtvat lahendust. Saadaval on ka punatäpp-sihikud koos suurendusega, mis võimaldavad laskuril sihtida täpsemalt ka pikematel distantsidel. Veekindlad ja öönägemise punatäpp-sihikud (väga madala täpi heledusastmega) pakuvad lisavõimalusi igasugustes ilmastiku- ja valgustingimustes.

Lisaks võib lisada tarvikud, nagu sihikute katted, mis kaitsevad sihikut kahjustuste eest ja pikendavad nende kasutusiga. Jahilaskmise ja spordilaskmise punatäpp-sihikud pakuvad täpsust ja usaldusväärsust, mis on vajalikud edukaks laskmiseks.