Baltic Armaments Ascention Logo

Firefighter Particulate – Buff Safety

Buff

Firefighter Particulate – Buff Safety

Buff | 0 comments



Kukla, kaela või kõrvade piirkond on tavaliste tuletõrje kaitsevahendite kõige haavatavam koht. Viimase aja innovatsioon on viinud tipptasemel uudsete kapuutsideni, mis kaitsevad tuletõrjujaid ohtlike kemikaalide nahka imendumise eest. Nad takistavad suitsus leiduvate kantserogeenide sattumist kaela ja pea nahale. Buff Safety on koos Gore’ga välja töödanud kapuutsi mis on alternatiivsete kaitsevahendite seas esimene. Firefighter Particulate Hood!

Mis teeb ühest kapuutsist suurepärase kaitsevahendi?


NFPA 1971 standardis: 2018 väljaandesse – kapuutside tahkete osakeste blokeerimise – lisamine pani tootjad looma erineva stiili ja kujundusega tahkeid osakesi blokeerivaid kapuutse koos paremate kaitsefunktsioonidega. Tuletõrjeosakondadel on nüüd paremad võimalused pakkuda tuletõrjujatele kaitsevahendeid, mis pakuvad suurepäraseid hingavaid niiskustõkkeid ja hoiavad nende tervist.

Buff Safety Firefighter Particulate Hood omab tänu oma läbimõeldud disainile lisaomadusi peale kantserogeensete osade kaitse ja hingavuse (Seisuga 30.06.22 on Particulate Hood omandamas NFPA standardit)

Tahkete osakeste kaitse


Varasem tehnoloogia, mida tootjad kasutasid kapuutside loomisel, oli sama mis teistel tuletõrjujate kaitsmiseks mõeldud vahenditel . Kui näiteks kinnas toimib hästi tulega töötamisel termiliste ja muude füüsiliste ohtude vastu, siis rakendas tootja kapuutsi puhul sama tehnoloogiat. Ohtlike osakeste ja muude füüsiliste ohtude eest kaitsmise tase tulekustutusel peaks olema esmatähtis. Igal isikukaitsevahendi osal on erinev otstarve ja seega peaksid neil olema ka erinevad omadused. Vastavalt NFPA standardile 1971 peaks tahkete osakeste kaitse suutma blokeerida vähemalt 90 protsenti osakestest vahemikus 0,1 kuni 1,0 mikronit (µm).

Buff Safety Firefighter Particulate Hood suudab seda ületada:

  • 0.10 Mikronit >99%
  • 0.50 Mikronit >99%
  • 1.00 Mikronit >99%

Alates NFPA 1971 läbivaatamisest on üha enam tootjaid välja töötanud paremaid tehnoloogiaid, et pakkuda tuletõrjujatele paremaid vähki tekitavate osakeste blokeerimisomadusi. See on tänapäeva tööstusstandard ja see peaks olema esimene asi, millele kapuutsi valimisel tähelepanu pöörata.

Vastupidavus


Teine probleem, mida NFPA 1971: 2018 väljaanne käsitleb, on toote puhtana hoidmine oma kaitseomadusi kaotamata. Pidev vajadus varustust puhtana hoida muutis sageli varustuse omadusi ning võis mõnikord seeläbi veelgi enam kahjustada tuletõrjujate tervist ja ohutust.

Varasem kapuutside konstruktsioon paneb tuletõrjujad dialemma ette; kas nad kannavad puhastamata isikukaitsevahendeid või kasutavad varustust, millel on vähem kaitseomadusi. Kapuutside tõhusus tahkete osakeste blokeerimisel ei tohiks nende kulumisel halveneda. NFPA standard sätestab, et tahkete osakeste blokeerimine peab vastu pidama vähemalt 20 pesule ja kahele kuumutustsüklile, ilma et tahkete osakeste blokeerimise efektiivsus langeks alla 90%. Siinkohal peab aru saama, et kaitsevahendid mille kaitseomadused algavad 90% blokeerimisest võivad vägagi kiirelt alla standardi kukkuda. Tuletõrjele on garanteeritud, et nende investeeringud tahkete osakeste blokeerivatesse peakatetesse annab parema väärtuse ja kauema kestvuse, ilma et see kahjustaks tuletõrjujate ohutust ja tervist.

Testimine


NFPA standard nõuab, et tootjad esitaksid katsetulemused, kasutades lamedate materjalide teste, ja laseksid tulemused üksikasjalikult dokumenteerida. Need testid peaksid andma kogu teabe, mis on vajalik kaitseomaduste ja tahkete osakeste blokeerimise tõhususe kindlakstegemiseks.

Lisaks lamedate materjalide katsetele peavad tootjad läbi viima katseid ka simulatsioonis, mis jäljendab keskkonda, kus tuletõrjujad kapuutsi kannavad. FAST (fluorestseeruva aerosooli sõeltesti) kasutamine on üks parimaid viise tahkete osakeste blokeerimise suutlikkuse kindlaksmääramiseks, et kaitsta kasutajat tuld kustutades.

FAST ei kuulu NFPA standardi nõuete hulka, kuid selle testi läbiviimine näitab jõudlust varustuskomplekti osana. Oluline on märkida, et kapuuts ei saa kunagi pakkuda optimaalset kaitset, välja arvatud juhul, kui tuletõrjuja kasutab seda oma üldise kaitsevarustuse osana.

Tuletõrjeosakonnad peaksid need testid läbi viima ka iseseisvalt enne oma tuletõrjujatele katte ostmist, et tagada nende optimaalne kaitse. Osakonnad ei tohiks saata tuletõrjujaid tööülesandeid täitma ilma enne tahkete osakeste blokeerimisomadusi testimata.

Disaini kaitsefunktsioonid

  • Erinevatel tahkeid osakesi blokeerivatel kapuutidel on erinevad konstruktsiooniomadused, mis võivad sobida või mitte sobida toiminguteks, millele osakond reageerib. Odavamad Firefighter Particulate kapuutsid kaitsevad näiteks ainult teatud peapiirkondi, kallimad aga pakuvad kaitset kogu käigu ulatuses. Kogu pea kaitse ongi Buff safety oma missiooniks võtnud.
  • Teine oluline tegur, mida paljud tuletõrjed tähelepanuta jätavad, on funktsioon, mis võimaldab toodet visuaalselt kontrollida. Kaitsevahendid töötavad hästi uuena, kuid vananedes tuleb läbi viia visuaalne kontroll. See tagab, et puuduvad sisselõiked, augud ega rebendid, mis võiksid selle pakutavat kaitset halvendada.Hea kapuuts peaks sisaldama kontrollava, mis võimaldab selle pahupidi pöörata, ilma struktuurilist koostist ja kaitseomadusi kahjustamata. See funktsioon tagab, et kannate alati tervikliku süsteemi tasemel optimaalset kaitset.

Parima Firefighter Particulate kapuutsi leidmiseks tutvuma nende funktsioonide eelistega. See tagab, et saate optimaalse kaitse, ilma et see kahjustaks selle vastupidavust.

Hingavus VS õhu läbilaskvus


Õhu läbilaskvus on kanga omadus, mis võimaldab õhul paremini läbida kapuutsi. See on hea, kui teie kaitsevarustusel on selline omadus, kuid see ei tohiks olla tootja tähelepanu keskmes. Firefighter Particulate hood, mis keskendub õhu läbilaskvusele, on kahe teraga mõõk. See võimaldab rohkemal õhul vabalt sisse ja välja voolata kuid sellega kaasneb rohkem osakesi, mis võivad teie tervist ja ohutust oluliselt kahjustada.

NFPA 1971: 2018 väljaanne nõuab, et kõik tahkete osakeste blokeerivad katted säilitaksid minimaalse THL-i (Total Heat Loss). See regulatsioon võimaldab vahendil olla piisavalt hingav, ilma kahjustamata selle tõhusust tahkete osakeste blokeerimisel. Tuletõrjujad väärivad kindlasti mugavat komplekti, kuid see ei tohiks tulla nõrgema kaitse hinnaga.

Kliki SIIA, et tutvuda Buff Safety’ga meie kodulehel

Kliki FITXA-FIREFIGHTER-PARTICULATE-HOOD, et tutvuda kapuutsi tehniliste andmetega

Kontakteeru meiega otse kasutades allolevat Blanketti:

    Baltic armament OÜ Taktikaline varustus ja konsultatsioonid, taktikalise ja militaarse varustuse müük

    eqqus Ltd OÜ

    Pakume laia valikut kaitsetööstuse kontseptsioone ja tooteid vastavate struktuuride ülesannete edukamaks täitmiseks.

    E-mail: info@eqqus.ee
    E-pood: www.seikluspro.ee

    KONTOR & LADU

    Tel: +372 6460113
    Aadress: Siduri 7 – 405
    Lahtiolekuajad: E-R 09:00-16:00

     

    ESINDUSKAUPLUS SEIKLUSPRO

    Aadress: Mustamäe tee 24
    Tel: +372 5562 0005
    Lahtiolekuajad: E-R 10:00-18:00